6 Comments

Annak idején a csecsenek vezérét is- a nevére már nem emlékszem - a mobilján keresztül iktatták ki.

Expand full comment

aszlan maszhadov volt szovjet ezredes szegeden állomásozó szovjet csapatok parancsnoka volt

Expand full comment

na ez terrorista módszer a javából

Expand full comment

Hihetetlen dolgok történnek..

Expand full comment
founding

"AP-900: Ezt tudjuk az egyik személyhívóról, amely felrobbant Libanonban

Az Apollo személyhívókkal kapcsolatos közelmúltbeli robbanásos események fokozott ellenőrzést eredményeztek, bár nem valószínű, hogy ezekben az eszközökben szabványos AAA alkáli elemeket használnak.

A közelmúltban, Libanonban halálos személyhívó-robbanások sorozatában az Apollo Pagers, az 1980-as években alapított tajvani cég eszköze központi bizonyítékként jelent meg.

A Gold Apollo Co., Ltd. által gyártott alfanumerikus személyhívót (AP-900) azonosították azon eszközök egyikeként, amelyek Libanonban sok embert megöltek és megsebesítettek.

Legalább kilenc ember meghalt, és több mint 2750 másik, köztük a Hezbollah fegyveresei és orvosai megsérültek, amikor személyhívó készülékeik felrobbant Libanonban.

Találgatások merültek fel arról, hogy az eszközök hogyan robbanhattak fel és okozhattak ilyen nagy áldozatokat, különösen egy olyan személyhívó esetében, mint az AP-900, amely AAA alkáli elemekkel működik.

Az első vizsgálatok azt sugallják, hogy nem valószínű, hogy a személyhívó szabványos akkumulátor-konfigurációja okozza a robbanásokat.

Ehelyett a hatóságok arra a lehetőségre hajlanak, hogy az eszközöket szándékosan robbanóanyaggal szerelték fel.

Ha robbanóanyagot helyeztek el az eszköz belsejében, mielőtt az elérné a Hezbollah tagjait, akkor az jelentős károkat okozhat, ha jelzéssel felrobbantják.

Mi az AP-900?

Az 1990-es években és a 2000-es évek elején népszerű AP-900-at szöveges üzenetek fogadására és megjelenítésére tervezték, így alapvető kommunikációs eszközzé vált különféle szakmai és vészhelyzeti körülmények között.

Az egyszerűsége ellenére az AP-900 kifinomult rendszeren működik, amely biztosítja az üzenetek gyors és pontos kézbesítését.

Az üzenetátvitel egy központi személyhívó terminálon kezdődik, amely az üzenetet jelformátumba kódolja, például FLEX vagy POCSAG.

Ezt a jelet egy meghatározott frekvenciasávon küldik, és az AP-900 személyhívó, amely az egyedi azonosítójának megfelelő jeleket keresi, az antennáján keresztül veszi azt.

A személyhívó ezután dekódolja és megjeleníti az üzenetet a képernyőjén, ami rezgéssel, hanggal vagy mindkettővel figyelmezteti a felhasználót.

Ezenkívül az AP-900 több üzenetet is képes tárolni későbbi áttekintés céljából.

Feltörhető az AP-900?

Elméletileg igen, az AP-900 feltörhető, de ehhez speciális tudásra és felszerelésre lenne szükség – mutatják nyílt forrásból származó információk.

A kompromisszum legegyszerűbb módja a rádiójelek elfogása és dekódolása.

Mivel a személyhívók rádiófrekvencián keresztül fogadják az üzeneteket, ezeket a jeleket a megfelelő berendezéssel bárki lefoghatja.

Bár az üzenetek kódoltak, általában nem titkosítottak, ami azt jelenti, hogy az elfogott üzenet könnyen dekódolható.

A kifinomultabb támadások magukban foglalhatják az üzenetkezelési infrastruktúra veszélyeztetését vagy az eszközök fizikai manipulálását a terjesztés során.

Bár az AP-900 alfanumerikus személyhívó megbízható és hatékony kommunikációs eszköz, nem mentes a potenciális sebezhetőségektől.

A felhasználóknak, különösen az érzékeny szerepköröket betöltőknek, tisztában kell lenniük a kockázatokkal, és megfelelő óvintézkedéseket kell tenniük, például biztonságos kommunikációs csatornákat kell használniuk és figyelniük kell a szokatlan tevékenységeket.

A helyzet kibontakozása során a szakértők arra összpontosítanak, hogy feltárják az előzetes kötélzet teljes kiterjedését és annak a térségben fennálló biztonsági helyzetre gyakorolt ​​hatásait".

Tajvani cég....Ázsia Ukrajnája.

Expand full comment

robbanóanyag volt mindegyikbe,az egyik beiktatott szállító az izraeli elhárítás egyik cége volt,amit erre az alkalomra hoztak létre

Expand full comment