4 Comments

Sivatag színű Bradley mindenes harcjármű. Csapatszállitónak tervezték. De most már sok mimdent rá raknak. Könnyű harcjármű. Azaz nem nehéz pánvélzattal.

Expand full comment
founding
Mar 15·edited Mar 15

"A Bradley harcjármű-család, az USA hadseregének fő gyalogsági harcjárműve (IFV, infantry fighting vehicle), amely az M113 Galvin csapatszállítók leváltására készült a gépesített páncélos gyalogság (mechanised infantry) dandárjaiban."

"Az erős fegyverzetű járműcsalád két fő típusa az M2 IFV, ami egy rajt szállít és támogat, és az M3 CFV (felderítő páncélos), amely több lőszerrel rendelkezik, de csak két felderítőt szállít."

Nem tank, de ez bizony gyalogsági páncélozott harcijármű.

A videón az M2A3 változat látható.

M2A3 – 2000 óta gyártott változat, immáron teljesen digitális elektronikával, új tűzoltó rendszerrel, NBC védelemmel, újraírt tűzvezető programmal, GPS-el. A jármű tömegnövekedése miatt módosítani kellett a futóművet és az úszáshoz használt kötényeket véglegesen elhagyták a járműről. 2015-től a legjobb állapotú járműveket elkezdték ellátni fejlettebb hajtáslánccal. Ez az egyetlen változat (a méretét és lassúságát kivéve) amely az eredeti MICV-70 követelményeknek megfelel (5 millió USD / db).

ömeg 27,6 tonna (később 34 tonnáig nőtt)

Hossza: 6,55 m

Szélesség: 3,6 m

Magasság: 2,98 m

Személyzet: 3 fő + 6 szállított katona (M2A2 és M2A3: 7 fő; M3: 2 fő; az M6 és M7 nem szállít gyalogosokat)

A Bradley tornya, a jármű magas költségeinek egyik fő oka.

Fegyverzet: 25 mm-es M242 gépágyú (900 lőszer), 2 TOW rakéta (+5 tartalék), M240C géppuska (2200 lőszer).

Páncélzat: 25,4 mm 5083 alumínium, oldalakon üreges páncél (2x6 mm acél lemez), a jármű alja 7017-es alumínium, később oldalt és elöl ERA pótpáncél

Expand full comment
founding

Akkor segítek egy kicsit.

Ezek Bradley harci járművek, USA tulajdonában.

Valószínűleg az erdélyi Nagysink (Cincu) vadonatúj közös román-francia támaszpontról származnak, persze a NATO és az USA csapatok is használják a Brassó megyei támaszpontot.

Tehát Szent László városában amerikai harci járműveket visznek a NATO gyakorlatra, ami idén január 22-én kezdődőtt és majd május 31.-én fejeződik be....

Mai gyakorlatok az Ukrán határnál:

https://www.youtube.com/watch?v=Ty_DLXSV-lA

"Több száz harckocsi érkezett 11 NATO-szövetséges országokból az ukrán határra.

A harckocsik érkezése egy nagyobb NATO-gyakorlat része, amelyen az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Kanada, Lettország, Lengyelország, Horvátország, Románia, Belgium, Spanyolország, Hollandia és Olaszország csapatai vesznek részt az ukrán határ közelében."

Expand full comment

Csak nem március 15-re érkeznek Magyarországra ránk vigyázni?!

Expand full comment