Péntek reggel a kolonaki Areopagita Szent Dionüszosz templom Görögországban elsőként kapott adománygyűjtő automatát.
A Donationpos cég telepítette a furcsa , a templomi perselyt digitalizáló automatát oda, amely körülbelül 1500 euróba került a templomnak.
Ez azonban máris heves vitát váltott ki mind az egyházon belül, mind a hívek között. Az egyházon belüli vita a POS-terminálok szent templomokban történő bevezetéséről már tavaly nyáron elkezdődött, és mára valósággá vált, miközben az Állandó Szent Zsinat belső konfliktusa elhalasztotta ugyan a „Phos Bank” nevű digitális bank létrehozását, de a globalista újításokat pártoló görög főpap, Jeronimosz érsek áldását élvező tervet nem törölték.
Egy vonatkozó döntést követően az első POS-okat azokon a helyeken helyezik el, ahol turisták által is gyakran látogatott templomok vannak. (A POS-terminál (angolul "Point of Sale", Svájcban EFT/POS-terminál), magyarul készpénzmentes értékesítési pont, azaz egy online terminál, ami biztosítja a készpénz nélküli fizetés lehetőségét az értékesítési pontokon.)
A telepítők szerint ez egy feltörhetetlen gép, és ez az első, amelyet Görögországban templomba szereltek.
A görög egyház pénzügyeivel foglalkozó illetékesek szerint az utóbbi években jelentősen csökkent a padokból származó bevétel, mivel akik pénzt szerettek volna hagyni, nem tudták kártyával megtenni (vagy mert nem volt készpénzük).
Különösen Athén belvárosának turisztikai övezeteiben egy szent templom, például az Areopagita Dionüsziosz , korábban akár havi 30 000 eurót is hozhatott adakozásokból, de mára ez 7 000 euróra csökkent.
Ha valaki kártyával adományozni vagy bankba helyezni szeretne 100 eurót vagy többet, 40%-os adómentességet élvez.
Természetesen az Egyház adományokból és az egyházi vagyon használatából származó bevétele meghaladja az ötmilliárd eurót évente. Nem magyarázható tehát szegénységgel, rászorulással az erőszakos digitalizáció a templomokban.
Ez az adómentesség nemcsak a bankban hagyott pénzre vonatkozik, hanem bármilyen vallási szertartásra, például esküvőre vagy keresztelőre is, amelyet az érdeklődők kártyával fizetnek.
Mindez vezetett oda, hogy a görög egyház vezetése úgy döntött, digitális bankot hoz létre, amely azonban számos befolyásos metropolita részéről erős ellenállásba ütközött, akik úgy vélik, hogy "az egyház testének kívülről jövő jó tanúságtétele elvész".
A döntést elhalasztották, de nem törölték...
A hívek zöme határozottan ellenszenvesnek , az egyházhoz nem illőnek véli a templomokba beerőszakolt digitalizációt. Többen elmondták a sajtó kérdésére, hogy a hasonló “újítások” miatt maradnak el most már a misékről is.
****************************************************************************************************
KEDVES OLVASÓK! Figyelem! A Modern Apokrifek szerkesztősége kéri Önt, ha eddig nem fizetett elő, tegye meg! A jelenlegi információs hadviselésben segítse oldalunkat, hogy a valós híreket juttassuk el magyar nyelvű Olvasóinknak, így is védve őket a félrevezetéstől!
Maradjon a valós híreknél, fizessen elő az oldalra!
Értesítjük előfizetőinket, támogatóinkat, hogy a Modern Apokriffek oknyomozói és tényfeltáró híroldalra a jövőben NEM LEHET a megadott eddigi OTP-számláinkra előfizetést vagy támogatást utalni.
IDE is lehet az előfizetési díjakat vagy támogatásokat küldeni, ez esetben az utalás megjegyzéséhez mellékeljék az előfizetői e-mail címet is:
Szőke Mária Magdolna
Románia
BCR, RO26RNCB0318078127860001
SWIFT: RNCB ROBU
Share this post